Несторовски: Не искористив две шанси, но не секогаш е како што посакуваме... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Несторовски: Не искористив две шанси, но не секогаш е како што посакуваме…

Несторовски: Не искористив две шанси, но не секогаш е како што посакуваме…

Офанзивецот на Палермо, Илија Несторовски, по преспиената ноќ по мечот со Албанија од квалификациите за СП 2018 и пропуштената можност за триумф, не може да го сокрие разочарувањата што не стигнавме до посакуваната победа.

Посебно, и поради фактот дека во финишот од средбата имаше две идеални можности за погодок, но не успеа да реализира…

„Не секогаш излегува како што посакуваме. Така беше и вчера кога не искористив две шанси за победа на мојата Македонија… Но, ние покажавме и докажавме дека сме на прав пат. Голема благодарност до сите кои вчера не бодревте“ – вели Несторовски.

nestoroski

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.