Несторовски: Останувам во Палермо, за да го вратиме во Серија А - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Несторовски: Останувам во Палермо, за да го вратиме во Серија А

Несторовски: Останувам во Палермо, за да го вратиме во Серија А

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски е именуван за нов капитен на италијанскиот Палермо, и треба да биде предводник на овој тим во обидот за експресно враќање во Серија А. Популарниот Нестор-гол токму тоа и го потенцира во разговор за италијанските медиуми.

„Имам уште три години од договорот со Палермо и останувам тука, за да го вратиме клубот во Серија А. Му благодарам на претседателот Зампарини за укажаната доверба јас да бидам нов капитен на Палермо, тоа ќе биде дополнителна мотивација за мене во претстојниот период“, изјави Несторовски.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.