Несторовски: Прашајте го Бериша, мислам дека добро ме познава... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Несторовски: Прашајте го Бериша, мислам дека добро ме познава…

Несторовски: Прашајте го Бериша, мислам дека добро ме познава…

Напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација Илија Несторовски ја истакна одличната атмосфера во нашиот национален тим во пресрет на утрешниот меч против Албанија, што ќе се одигра на стадионот „Младост“ во Струмица. Вели дека со голманот на Албанците, Етрит Бериша, многу добро се познаваат од Италија.

„Прашајте го Бериша, мислам дека многу добро ме познава. Пред неколку месеци му дадов гол на мечот меѓу Палермо и Аталанта. По победата над Израел атмосферата е на високо ниво и се надевам дека ќе повториме уште подобро издание на утрешниот меч. Заедно со капитенот Горан Пандев сме среќни што средниот ред игра на потребното ниво и се надевам дека и утре ќе добиваме употребливи топки за да го загрозиме противничкиот гол“, изјави Илија Несторовски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.