Невиден хаос на Корзика: Фудбалерите на Лион нападнати и на полувремето, мечот прекинат (ВИДЕО)

Неверојатен хаос и немили сцени на Корзика, на мечот меѓу Бастија и Лион. Хулиганите кои ја поддржуваат Бастија и по вторпат ги нападнаа фудбалерите на Лион, веднаш по завршувањето на првото полувреме, кое беше без голови. Среде терен, пред да влезат во соблекувалните, фудбалерите на Лион се жестоко нападнати, по што мечот е прекинат.

Се вчитува...