Невиден хаос на Корзика: Фудбалерите на Лион нападнати и на полувремето, мечот прекинат (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/08/2017 18:54
Кошарка
20/08/2017 14:14
Кошарка
19/08/2017 23:06
Кошарка
19/08/2017 22:06

Невиден хаос на Корзика: Фудбалерите на Лион нападнати и на полувремето, мечот прекинат (ВИДЕО)

Невиден хаос на Корзика: Фудбалерите на Лион нападнати и на полувремето, мечот прекинат (ВИДЕО)

Неверојатен хаос и немили сцени на Корзика, на мечот меѓу Бастија и Лион. Хулиганите кои ја поддржуваат Бастија и по вторпат ги нападнаа фудбалерите на Лион, веднаш по завршувањето на првото полувреме, кое беше без голови. Среде терен, пред да влезат во соблекувалните, фудбалерите на Лион се жестоко нападнати, по што мечот е прекинат.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.