Никој не виде, а Гризман даде нерегуларен гол од пенал (ВИДЕО)

Антоан Гризман постигна гол од пенал за водство од 2-0 против Реал Мадрид вечерва на „Висенте Калдерон“, но тоа го стори на нерегуларен начин, и погодокот не требаше да биде признат. Иако судијата Џунејт Чакир од Турција, а ниту неговите асистенти, тоа не го забележа, сепак, Гризман при шутот играше со топката со двете нозе одеднаш, откако се лизна при ударот, а тоа не е дозволено…

Се вчитува...