Никој не виде, а Гризман даде нерегуларен гол од пенал (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Никој не виде, а Гризман даде нерегуларен гол од пенал (ВИДЕО)

Никој не виде, а Гризман даде нерегуларен гол од пенал (ВИДЕО)

Антоан Гризман постигна гол од пенал за водство од 2-0 против Реал Мадрид вечерва на „Висенте Калдерон“, но тоа го стори на нерегуларен начин, и погодокот не требаше да биде признат. Иако судијата Џунејт Чакир од Турција, а ниту неговите асистенти, тоа не го забележа, сепак, Гризман при шутот играше со топката со двете нозе одеднаш, откако се лизна при ударот, а тоа не е дозволено…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.