Николиќ: Не сакам да ја грдам македонската кошарка - за разлика од некои други! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Николиќ: Не сакам да ја грдам македонската кошарка – за разлика од некои други!

Николиќ: Не сакам да ја грдам македонската кошарка – за разлика од некои други!

Тренерот на Карпош соколи, Драган Николиќ, се воздржа од неумесни коментари по натпреварот, иако беше видно нервозен за време на мечот, посебно во финишот од средбата. Тој истакна дека не сака дополнително да ги извалка кошарката и македонскиот спорт со непотребни работи.

„Мислев дека во животот и кошарката знам доста работи, но денес сфатив дека некои работи и натаму не ми се јасни. Јас овој пат ќе се воздржам од коментари, бидејќи не сакам да го валкам македонскиот спорт, во овој случај финалната серија во Првата кошаркарска лига, за разлика од некои други. Ова што вечерва се случуваше е за разочарување, јас поднесов жалба до федерацијата поради грдите зборови кои беа утапени на мене од страна на кошаркарите на МЗТ, па ќе видиме што ќе се превземе и каква одлука ќе се донесе во следните денови. Не знам дали намерно го направија тоа за да ме изнервираат и да ме натераат да реагирам така бурно“ – истакна Николиќ по третата финална средба.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.