Николов: Верувајте... Во следниот циклус ќе се бориме за една од првите две позиции! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Николов: Верувајте… Во следниот циклус ќе се бориме за една од првите две позиции!

Николов: Верувајте… Во следниот циклус ќе се бориме за една од првите две позиции!

Фудбалерот од средниот ред, Бобан Николов го потенцира разочарувањето што Македонија не успеа да стигне до толку посакуваната победа на дуелот со Албанија во Струмица, но нагласи дека оваа селекција покажа дека има иднина во себе во која мора да се верува…

„Заслуживме победа. Одигравме добар меч, но не искористивме неколку шанси по кои мораше да се задоволиме само со реми. Но, верувајте… Во следниот циклус Македонија ќе се бори за една од првите две позиции во квалификациската група. Ова што го одигравме на овие два септемвриски меча е само најава на вистинскиот лик на репрезентацијата кој ни следи во иднина“ – вели Бобан Николов.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.