Новиот Роналдо доаѓа од Јапонија...Млад „крал“ со неверојатна вештина - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52
Коментари
20/11/2017 12:12

Новиот Роналдо доаѓа од Јапонија…Млад „крал“ со неверојатна вештина

Кристијано Роналдо има свој наследник во „кралскиот клуб“. Тоа е младиот десетгодишен Јапонец Такухиро Накаи, кој има неверојатна фудбалска техника, а поради своите напредни способности игра во категорија на три години повозрасни фудбалери. На мечот против големиот ривал Барселона, Такухиро Накаи демонстрираше фантастични дриблинзи…


Пред три години, откако дознале за вештините на младиот Такухиро Накаи, раководните луѓе на Реал Мадрид го поканиле во својата фудбалска академија. Еве како Накаи ги дриблаше неговите сонародници…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.