Ново ремек-дело: Барди со мајсторија на градското дерби против Валенсија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Ново ремек-дело: Барди со мајсторија на градското дерби против Валенсија

Ново ремек-дело: Барди со мајсторија на градското дерби против Валенсија

Енис Барди е главен адут на Леванте сезонава откако Македонецот во својот трет меч во Примера дивизион го постигна и вториот погодок овојпат на градското дерби со Валенсија.

Гостинскиот тренер предупредуваше дека Македонецот е максимално опасен при прекините, но Барди потврди дека не е велемајстор само за слободни удари, туку знае да постигнува прекрасни погодоци од игра. Така, тој пред крајот на полувремето маестрално прими една топка на градите, за потоа со милиметарски прецизен шут да го совлада голманот Нето, за израмнување на 1-1.Enis Bardhi Goal Levante 1-1 Valencia – 16.09.2017 by ZidaneHD

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.