Од кошарката ни останаа само сеќавањата: Леле, леле, што и направивме на Литванија (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Од кошарката ни останаа само сеќавањата: Леле, леле, што и направивме на Литванија (ВИДЕО)

Од кошарката ни останаа само сеќавањата: Леле, леле, што и направивме на Литванија (ВИДЕО)

Пред шест години, Македонија влезе во полуфиналето на Евробаскет 2011. Ја оствари најголемата победа во историјата, совладувајќи ја домашната селекција на Литванија со 67-65 со легендарната тројка на Владо Илиевски. Тоа предизвика невидена спортска еуфорија во државата, а засекогаш ќе се памети изјавата на Владо, „Леле, леле, што направивме“

Шест години потоа, кошаркарска Македонија е на самото дно од Европа…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.