Од младите има што да се научи: Продолжува победничката серија на избраниците на Милевски (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Од младите има што да се научи: Продолжува победничката серија на избраниците на Милевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од младите има што да се научи: Продолжува победничката серија на избраниците на Милевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Првиот натпревар од двата предвидени меѓу младата и сениорската репрезентација, во рамките на селективните кампови, заврши во корист на избраниците на Благоја Милевски.

Репрезентацијата до 21 година на Милевски, која сега е главно составена од играчи кои се борат за место во националниот тим за следниот квалификациски циклус, славеше со 2-1 против националниот тим составен главно од домашни фудбалери. Младите ја продолжија на тој начин победничката серија, по оние претходни три победи во рамките на квалификацискиот циклус за ЕП 2017, а останува серијата и без пораз од вкупно 12 натпревари (осум победи и четири ремија)…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.