Од Олимпијакос во ПАО - Лоџески е новиот „предавник“ во Атина - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Од Олимпијакос во ПАО – Лоџески е новиот „предавник“ во Атина

Од Олимпијакос во ПАО – Лоџески е новиот „предавник“ во Атина

Мет Лоџески ги разлути фановите на Олимпијакос откако по заминувањето од таборот на „црвено-белите“ реши да се пресели во редовите на омразениот ривал Панатинаикос. Американецот со белгиски пасош ги мина последните четири сезони во Олимпијакос, со што стана странец со најдолг стаж во оваа екипа што потоа извршил „предавство“ и заминал во зелениот дел од Атина.

Откако беше обелоденето дека си заминува од „црвено-белите“ сериозен интерес за Лоџески искажа Барселона. Сепак, тој ја одби понудата на каталонскиот гигант и денеска официјално потпиша договор со Панатинаикос.

Со оглед на фактот дека белгискиот репрезентативец минатата сезона се мачеше со повреди, ПАО се заштити во договорот вклучувајќи клаузула со која во случај Лоџески подолго да паузира, „зелените“ да имаат право да го раскинат неговиот договор без никаква отштета.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.