Официјално: Червар заминува од клупата на Македонија! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Официјално: Червар заминува од клупата на Македонија!

Официјално: Червар заминува од клупата на Македонија!

Лино Червар од денеска и официјално повеќе не е селектор на ракометната репрезентација на Македонија, соопшти попладнево Ракометната Федерација преку соопштение до јавноста. Откако минатата седмица стана јасно дека Червар е многу близу до камбек во татковината, РФМ објави дека ја прекинува соработката со Хрватот и во најскоро време ќе се обиде да најде адекватна замена што ќе го води нашиот национален тим на претстојните квалификациски средби со Исланд закажани за месец мај.

soopstenie lino

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.