Ограбена Андреа Лекиќ! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58

Ограбена Андреа Лекиќ!

Ограбена Андреа Лекиќ!

Ракометарка на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ, синоќа е ограбена. Таа пријавила во полиција дека синоќа бил ограбен нејзиниот дом во Скопје, потврди МВР. Според пријавата, во периодот од 19 до 22.15 часот непознат сторител со насилно влегување преку прозорец пронашол и одзел 5.000 евра во станот каде таа живее под кирија.

Српската интернационалка веднаш го пријавила немилиот настан во полиција, а направен е увид, по што се очекува органите на јавниот ред и мир да ги преземат сите мерки за пронаоѓање на сторителот.

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар и ќе остане во Скопје и во наредните две години.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.