Охрид без мака со Пролет, во Велес постигнати 80 гола - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Охрид без мака со Пролет, во Велес постигнати 80 гола

Охрид без мака со Пролет, во Велес постигнати 80 гола

Охрид останува рамо до рамо со Пелистер на делба на првото место во ракометната Супер-лига, откако охриѓани вечерва рутински славеа над екипата на Пролет со 34-22. Само триесет минути им беа доволни на домашните ракометари да стигнат до двоцифрена предност, па откако на одмор се замина со резултат 21-10, избраниците на тренерот Андоновски во преостанатиот дел од мечот рутински ја одржуваа оваа позитива.

Кобетиќ беше прв стрелец на домашниот тим со осум гола, пред Адамовиќ со пет и Блажевски и Јанев со по четири погодоци.

Многу интересно беше на дуелот во Велес, каде Борец и Прилеп во неверојатен офанзивен дуел постигнаа вкупно 80 погодоци. На победата се радуваа домаќините, со конечни 41-39, резултат со кој велешани и дефинитивно си го осигураа пласманот во „Топ 4“ и учеството во плејоф натпреварувањето.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.