Омер Ашик боледува од Кронова болест - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

Омер Ашик боледува од Кронова болест

Омер Ашик боледува од Кронова болест

Турскиот репрезентативец и играч на Њу Орлеанс пеликанс, Омер Ашик, е дијагностициран со Кронова болест, ретко воспаление на дигестивниот тракт.

Засега не е познато колку време ќе отсуствува од терените, но нема да ја загрози неговата кариера иако болеста е од хроничен карактер, бидејќи се лечи со адекватен третман, кој Ашик веќе го започна во клиника во Минесота.

Кошаркарот на ЛА лејкерс, Лери Ненс Џуниор успешно се излечи токму од оваа болест кога имал 16 години.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.