Опасни се руските хулигани: Во Марибор - со факел го гаѓаа судијата (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Опасни се руските хулигани: Во Марибор – со факел го гаѓаа судијата (ВИДЕО)

Опасни се руските хулигани: Во Марибор – со факел го гаѓаа судијата (ВИДЕО)

Руските хулигани се посебна приказна. На вечерашниот меч од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак Москва, гостинските ултрас фанови со факел го гаѓаа судијата Дениз Ајтекин од Германија. Иако беше речиси на средината од теренот, факелот пролета крај него…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.