Опасни се руските хулигани: Во Марибор – со факел го гаѓаа судијата (ВИДЕО)

Руските хулигани се посебна приказна. На вечерашниот меч од Лигата на шампионите меѓу Марибор и Спартак Москва, гостинските ултрас фанови со факел го гаѓаа судијата Дениз Ајтекин од Германија. Иако беше речиси на средината од теренот, факелот пролета крај него…

Се вчитува...