Операција „Франкенштајн“ - да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје и го одржа првиот тренинг на комплексот во „Куќата на фудбалот“, во пресрет на квалификацискиот натпревар против Лихтенштајхн во Вадуз на 24.март и пријателскиот меч со Белорусија во Скопје четири дена подоцна. Оваа операција ја нарекуваме „Франкенштајн“, затоа што конечно треба да се разбие бариерата на порази во квалификациите, а Лихтенштајн дефинитивно не е некое силно чудовиште.

Селекторот Игор Ангеловски ќе биде во улога на капетан Валтон, а тој на помош има неколку квалитетни ‘фудбалски научници’ како Виктор Франкенштајн, пред се капитенот Горан Пандев, потоа Нестор-гол, Алекс Трајковски, Бесарт Ибраими, Давид Бабунски…

Имаат Ангеловски и неговите избраници четири дена за добро да се подготват и да го скројат планот, а потоа целта е јасна и сите ја очекуваат – да се победи Лихтенштајн во Вадуз!

Поради повреди отпаднаа Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи, а на повреда се жали и Езгјан Алиоски, кој и така нема право на настап против Лихтенштајн. За првпат во придружба на селекторот Игор Ангеловски се и неговите нови соработници, Милан Илиевски и Висар Ганиу.

IMG_1446
IMG_1294
IMG_1286
IMG_1278
IMG_1266
IMG_1198
IMG_1315
IMG_1339
IMG_1345
IMG_1245
IMG_1226
IMG_1208
IMG_1183
IMG_1392
IMG_1382
IMG_1380
IMG_1365
IMG_1378
IMG_1412
IMG_1400
IMG_1423
IMG_1432
IMG_1439
IMG_1442
IMG_1446
IMG_1451
IMG_1457
IMG_1460
IMG_1462
IMG_1487
IMG_1167
IMG_1175
IMG_1435
IMG_1544
IMG_1535
IMG_1517
IMG_1513
IMG_1508
IMG_1500

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.