Ова е екипа... - во строј за прва радост во ЛЕ! (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Ова е екипа… – во строј за прва радост во ЛЕ! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ова е екипа… – во строј за прва радост во ЛЕ! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардаровите фудбалери под команда на Чедомир Јаневски го одработија последниот тренинг пред утрешниот трет натпревар во Лигата на Европа.

По двата претходни порази од Зенит и од Розенборг, „вардарци“ утре од 19 часот на арената „Филип Втори“ ги очекува пресметката со шпански Реал Сосиедад. Тоа што некако остава посебен впечаток кај избраниците на Јаневски е оптимизмот со кој го очекуваат утрешниот дуел, верувајќи дека може да дојдат до првата радост во групната фаза од Лигата на Европа!

Во такво расположение беше одработен и вечерашниот тренинг на нашиот најголем стадион…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.