Овации за Перо Антиќ во Белград: Одлична партија во триумфот над Мега... (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Овации за Перо Антиќ во Белград: Одлична партија во триумфот над Мега… (ВИДЕО)

Овации за Перо Антиќ во Белград: Одлична партија во триумфот над Мега… (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ доживеа вистински овации во Белград во враќањето, по десет години, во дресот на Црвена Звезда.

Во второто коло од АБА лигата, Црвена Звезда славеше со 90-80 против Мега, а една од клучните фигури во триумфот беше токму Антиќ.

Црвена Звезда се мачеше на почетокот, па навивачите на „црвено-белите“ почнаа со скандирањата за уфрлување на Перо Антиќ на паркетот. А, македонскиот кошаркар веднаш им возврати со извонредна тројка…

Потоа се нижеа нови шутеви, за конечно да го заврши Антиќ мечот со 10 поени, од кои три тројки, за десет минути на паркетот.

На спротивната страна, во дресот на Мега настапи и Предраг Самарџиски, но не успеа да се запише во листата на стрелците за нешто повеќе од пет минути на паркетот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.