Озил и Санчез од лето во пакет во Париз? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Озил и Санчез од лето во пакет во Париз?

Озил и Санчез од лето во пакет во Париз?

Францускиот првак Пари Сен Жермен е решен следната сезона да го нападне врвот на Европа, а голем чекор за засилување на тимот се очекува да направи во летниот преоден рок. Раководството на „светците“ планира ангажман на двете најголеми ѕвезди на англискиот премиерлигаш Арсенал, Месут Озил и Алексис Санчез.

Двајцата фудбалери подолг период одолговлекуваат со потпишување на нови договори со Арсенал, а тоа е знак дека сакаат да го напуштат „Емирати“. ПСЖ е подготвен да плати 110 милиони фунти за да ги доведе во пакет и Озил и Санчез на „Паркот на принцовите“.

„Светците“ ќе имаат голема конкуренција во Челси, Манчестер сити и Јувентус во трката за Чилеанецот Санчез, како и Баерн Минхен и Манчестер јунајтед за Месут Озил. Но, финансиската моќ на ПСЖ воопшто не е за занемарување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.