Пандев ќе има нов тренер, Иван Јуриќ доби отказ во Џенова - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Пандев ќе има нов тренер, Иван Јуриќ доби отказ во Џенова

Пандев ќе има нов тренер, Иван Јуриќ доби отказ во Џенова

Хрватскиот стратег Иван Јуриќ си заминува од кормилото на италијанскиот калчолигаш Џенова, чиј член е Горан Пандев. По поразот во градското дерби од Сампдорија (0-2) беше јасно дека ќе дојде до разделба меѓу Иван Јуриќ и раководството на клубот. Тој уште минатиот викенд доби ултиматум дека мора да ја победи Сампдорија доколку сака да остане на клупата на тимот.

По заминувањето на Јуриќ се очекува Давиде Балардини да го преземе кормилото на Џенова. Тој во минатото двапати ја водеше Џенова, а беше и тренер на Палермо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.