Пандев: Најголем ќеиф на светот... не знам дали и во следниот циклус ќе играм! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Пандев: Најголем ќеиф на светот… не знам дали и во следниот циклус ќе играм!

Пандев: Најголем ќеиф на светот… не знам дали и во следниот циклус ќе играм!

ЕКИПА во Торино, Италија

Никола Ѓуровски

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев не ја криеше радоста по ремито против Италија во квалификациите за СП, земја во која ја доживеа својата најголема фудбалска слава. Токму затоа е и задоволството кога со својот национален тим ќе успеете да бидете рамноправни со четирикратниот светски шампион…

„Овој натпревар и резултат ми направија најголем ќеиф откако играм фудбал. Да одиграме вака со мојата Македонија овде во Италија, земја во која играм фудбал една деценија. Мислам дека сите мора да бидеме задоволни и сега очекуваме преполн стадион во Струмица против Лихтенштајн“ – истакна Пандев за ЕКИПА, веднаш по дуелот со Италијанците…

Фудбалскиот ќеиф најголем во кариерата со го направи, а дали и во следниот квалификациски циклус ќе игра за Македонија дополнува:

„Искрено не знам… Нека помине и последниот меч од овие квалификации!“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.