Пандев подели пакетчиња за детска радост во Струмица - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Пандев подели пакетчиња за детска радост во Струмица

Пандев подели пакетчиња за детска радост во Струмица

Кога доаѓа Дедо Мраз, сите деца се радуваат. А кога во негова улога е најдобриот македонски фудбалер и идол на најголем број од струмичките и македонските деца, Горан Пандев, тогаш воодушевувањето кај најмладите е максимално.

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, кој деновиве е во родната Струмица поради паузата во италијанскиот шампионат, заедно со членовите од Академија Пандев им подели пакетчиња на најмладите од градинката „Детска радост“ во Струмица. На радоста на дечињата немаше крај…

Фото: www.kanalvis.com 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.