„Пандевци“ не му простија на Металург - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Останато
29/04/2017 23:48
Тенис
29/04/2017 17:08
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02

„Пандевци“ не му простија на Металург

„Пандевци“ не му простија на Металург

Лидерот на табелата во Втората лига, составот на Академија Пандев, оствари убедлива победа (4-1) на домашен терен против Металург. „Пандевци“ уште по првиот дел имаа водство од 2-0, најавувајќи дека трите бода остануваат во Струмица.

Младиот Јани Атанасов го отвори резултатот, а Зоран Балдовалиев зголеми на 2-0. Искусниот Балдовалиев во вториот дел постигна и втор погодок, а Кирче Крстевски во 61.минута беше стрелец на единствениот гол за Металург. Сашко Пандев четири минути подоцна го постави конечниот епилог на оваа средба.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.