„Пандевци“ се ’закон’ за Втора лига, победи и Скопје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

„Пандевци“ се ’закон’ за Втора лига, победи и Скопје

„Пандевци“ се ’закон’ за Втора лига, победи и Скопје

Лидерот на табелата, Академија Пандев, продолжува со победнички изданија во Втората лига. На домашен терен „Пандевци“ беа подобри од Металург, совладувајќи го со 2-0. Сашко Пандев го отвори резултатот уште во третата минута, а Љупчо Дориев во 54.минута зголеми на 2-0, што беше и конечен епилог на оваа средба.

Второпласираниот Скопје исто така освои три бода. „Пиратите“ со 2-1 го победија Новаци. Дарио Десниќ во 30.минута го доведе во водство домашниот тим, Христијан Грозданоски израмни во 66.минута, но шест минути подоцна Филип Колеќески го постигна победничкиот погодок за ФК Скопје.

Вардар Неготино и Тетекс ремизираа без голови, а за комплетирање на колото треба да се одиграат и дуелите Еуромилк ГЛ – Х. Турново и Тиквеш – Велазерими.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.