Пелистер го освои турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Пелистер го освои турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп

Пелистер го освои турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп

Ракометарите на Пелистер го освои меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ што традиционално се одржува во Прилеп, откако битолскиот клуб славеше на трите натпревари против ривали од нашата ракометна Супер-лига.

Откако во првото коло се сретнаа со Борец и славеа со 33-26, битолчани во вториот дуел го совлада и домаќинот Приле со 39-30. Синоќа на програмата беше дуелот меѓу Пелистер и Пролет, кој решаваше за првото место, а во кој „зелени-белите“ славеа со 35-31.

Тимот предводен од Стевче Алушовски по слабиот старт на подготовките очигледно влегува во посакуваниот ритам и се очекува да се бори за висок пласман во новата натпреварувачка сезона.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.