Пероти останува во Рома до 2021 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Пероти останува во Рома до 2021 година

Пероти останува во Рома до 2021 година

Рома ја обнови соработката со аргентинскиот интернационалец Диего Пероти до 2021 година. Крилото на „волчицата“ потпиша двегодишно продолжување на својот договор, објави калчолигашот на својата официјална веб страница. Спортскиот директор Мончи истакна дека е среќен што и во иднина ќе соработува со 29-годишниот офанзивец.

„Врската која ја имам со Диего е посебна. Имав среќа и можност да ги надгледувам неговите први чекори во европскиот фудбал во Севилја, а сега ќе ми биде задоволство да му помогнам да се изгради како клучен играч за овој голем клуб“, вели Мончи.

Пероти се приклучи во тимот на Рома во јануари 2016 година, настапи на 78 натпревари во сите натпреварувања на кои постигна 17 погодоци.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.