Пет Рајли го продолжи договорот со Мајами - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52
Коментари
20/11/2017 12:12

Пет Рајли го продолжи договорот со Мајами

Пет Рајли го продолжи договорот со Мајами

Претседателот на Мајами хит, Пет Рајли, потпиша нов петогодишен договор и го продлжува својот престој на Флорида на подолг рок. Рајли е претседател на Мајами од 1995 година, а во два периоди (1995-2003 и 2005-2008) го водеше НБА тимот од клупата.

Под негово водство, Мајами освои три шампионски прстени во НБА, првата во 2006 кога тимот го предводеа Двејн Вејд и Шекил О’Нил.

„Мислам дека бевме добра група во изминативе 22 години. Сите ние израснавме заедно во овие години“ –изјави Пет Рајли.

Екипата од Флорида оваа сезина има 41 победа и 41 пораз. Во плеј-офот не стигнаа за малку бидејќи во регуларниот дел имаа ист број бодови со Чикаго, но „булси“ имаа подобар меѓусебен скор.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.