Пик Сегед засилен за дуелот со Вардар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Пик Сегед засилен за дуелот со Вардар

Пик Сегед засилен за дуелот со Вардар

Екипата на Пик Сегед ќе биде значително засилена за утрешниот дуел од Лигата на шампионите против Вардар. Унгарскиот вицешампион ќе биде посилен за бразилскиот репрезентативец Тијаго Пјетруш, кој ги надмина проблемите со повредата и му се стави на располагање на тренерот Пастор.

Бразилецот утрово тренирал со остатокот од тимот и сигурно ќе настапи против „црвено-црните“, со што според унгарските медиуми одбраната на Пик Сегед сигурно ќе функционира на далеку повисоко ниво.

Пјетруш паузираше подолго време, а неговиот камбек стигнува во вистински момент, во обид да се прекине серијата од три порази од Македонците“ – се вели во информацијата на официјалната веб-страница на Пик Сегед.

Вардар исто така ќе биде комплетен откако Вуко Борозан ги надмина проблемите со повредата поради која црногорскиот репрезентативец го пропушти натпреварот со Загреб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.