Прв интернационален кугларски турнир „8. септември“ - под спонзорство на „PlusPharma“! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Прв интернационален кугларски турнир „8. септември“ – под спонзорство на „PlusPharma“!

Прв интернационален кугларски турнир „8. септември“ – под спонзорство на „PlusPharma“!

Во организација на кугларскиот клуб Вардар, а поддржано од фармацевтскиот бренд PlusPharma изминатиов викенд се одржа првиот “Интернациолален Кугларски турнир – 8ми Септември” во спортскиот центар Борис Трајковски.

групна

Љубителите на куглањето уживаа во натпреварувањето проследено со многу пресврти, на кое свое учество земаа најдобрите спортисти од регионот. Првиот Интернационален кугларски турнир во организација на К.К Вардар понуди многу возбудливи моменти кој беа проследени со воодушевувања од страна на публиката. По цели шест часа на крајот со 3656 поени екипно Кугларскиот клуб Белград го зазема првото место, а Барањ Чонгор беше  најдобар поединец на турнирот со освоени 642 поени.

внатре

Фармацевтскиот бренд PlusPharma со ова спонзорство ја докажува својата заложба за здрави спортски навики кои придонесуваат и директно влијаат на здравјето на секој поединец. Врвната грижа за здравјето на своите клиенти и промовирањето на здравите навики се приоритет за Plus Pharma Apteki.

Untitled-1

Комерцијален текст

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.