Победа по победа... нема шега со Металург (Фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26

Победа по победа… нема шега со Металург (Фотогалерија)

Победа по победа… нема шега со Металург (Фотогалерија)

Најавеното заминување на Лино Червар на крајот од сезонава и финансиските проблеми кои станаа вообичаени во Металург беа причина многумина да се сомневаат во квалитетите и капацитетите на актуелниот вицешампион. Сепак, само три кола од плејофот беа доволни за Лино Червар и неговите избраници да ги замолкнат злобниците, блеснувајќи во сиот свој сјај.

По Вардар и Пелистер, денеска беше совладан и Охрид, тимот што во пресрет на ова коло беше лидер на табелата, за уште една потврда на потенцијалот на „металурзите“, кои победа по победа не само што си го осигуруваат второто место (кое ќе значи и учество во СЕХА), туку потаен атак на тронот на „црвено-црните“.

Прерано е воопшто да се говори за титула, но никогаш не отпишувајте го Металург.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.