Победите се веќе рутина за младите репрезентативци (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Победите се веќе рутина за младите репрезентативци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Победите се веќе рутина за младите репрезентативци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година оствари уште една победа, како најава за настапот на ЕП, совладувајќи ја Бугарија со 1-0 на пријателскиот натпревар што се одигра на тренинг – центарот „Петар Милошевски“ во Куќата на фудбалот. Избраниците на Благоја Милевски прикажаа доминантна игра во првото полувреме, кога Марјан Радески го постигна и победничкиот погодок на оваа средба. Во вториот дел, селекторот им даде шанса и на помладите, од новата генерација, кои треба да го преземат и да го продолжат победничкиот дух и во наредниот период.

Затоа што за Давид Бабунски, Бобан Николов, Дарко Велковски и останатите од „херојската“ генерација, победите се веќе рутина…


IMG_5088
IMG_5115
IMG_5180
IMG_5193
IMG_5213
IMG_5241
IMG_5301
IMG_5323
IMG_5243
IMG_4640
IMG_4637
IMG_4697
IMG_4706
IMG_4776
IMG_4789
IMG_4797
IMG_4810
IMG_4840
IMG_4856
IMG_4873
IMG_4912
IMG_4927
IMG_4942
IMG_4971
IMG_4980
IMG_4618
IMG_4624

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.