Почна пеколот за Донарума - Навивачите фрлаа пари зад него на ЕП во Полска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Почна пеколот за Донарума – Навивачите фрлаа пари зад него на ЕП во Полска

Почна пеколот за Донарума – Навивачите фрлаа пари зад него на ЕП во Полска

Италија славеше со 2-0 на премиерниот меч на ЕП за млади против селекцијата на Данска, но триумфот остана во сенка на инцидентот откако неколку навивачи на „аѕурите“ фрлија лажни пари зад грбот на Џанлуиџи Донарума.

Порака е и повеќе од јасна – голманот што во желба повеќе да заработи е подготвен да си замине од Милан од миленик стана „душман“ на фановите на „росонерите“, кои стигнаа пораката до него да ја испратат и среде Полска, за време на Европското Првенство за играчи до 21 година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.