Покетино би можел да се врати во ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
19/08/2017 10:30
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19

Покетино би можел да се врати во ПСЖ

Покетино би можел да се врати во ПСЖ

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, од следната сезона би можел да го превземе кормилото на неговиот поранешен клуб, Пари Сен Жермен. Аргентинецот е на листата на потенцијални наследници на Унаи Емери, кој е под притисок и работното место не му е сигурно откако доживеа шокантна елиминација на „Камп Ноу“ во Лигата на шампиони. Емери речиси сигурно ќе добие отказ доколку не го освои шампионатот по цели пет години владеење на тимот од Париз.

Покетино го врзува минато со францускиот шампион. Две години го носеше нивниот дрес, но без некој успех на колективно ниво. Аргентинскиот стратег е кандидат и за столчето на Барселона, откако Луис Енрике потврди дека ќе го напушти шпанскиот шампион по крајот на сезоната.

Од друга страна, ПСЖ посакува уште еден менаџер од  Премиер – лигата. Арсен Венгер по сите изгледи ќе замине од Арсенал по 21 година, па се’ почесто се поврзува со превземање на тимот од „Паркот на принцовите“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.