Пола терен не е проблем - фантастична тројка на Костоски (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/09/2017 17:32
Фудбал
20/09/2017 15:30
Ракомет
20/09/2017 13:46
Кошарка
19/09/2017 18:29

Пола терен не е проблем – фантастична тројка на Костоски (видео)

Пола терен не е проблем – фантастична тројка на Костоски (видео)

Естонија и Македонија играат израмнети 41-41 по првото полувреме на мечот во Талин, на кое точка стави Александар Костоски со тројка од половина терен.

Естонците беа во налет и со серија од 8-0 поведоа со 41-38, но нашиот плејмејкер покажа карактер и постигна важни поени во клучните моменти, не дозволувајќи им на домаќините со предност да заминат на одмор.

Половина терен – тоа не е проблем кога Костоски ќе ја „намести“ својата рака да бие од далечина.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.