Последниот круг на Розберг во шампионскиот болид (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Последниот круг на Розберг во шампионскиот болид (ВИДЕО)

Последниот круг на Розберг во шампионскиот болид (ВИДЕО)

„W 07 hybrid“ е болидот со кој Нико Розберг ја освои својата прва и најверојатно последната титулка во Формула 1. Германскиот возач одлучи да и стави крај на кариерата откако стана светски шампион, а тимот со кој мина седум сезони во најбрзиот циркус во светот му овозможи да извози уште еден последен, проштален круг.

 За време на возењето, Розберг ја извади својата камера и направи „селфи“, последно во кокпитот на еден Ф1 болид… барем засега…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.