Потег на финалето: Како Дибиров го „реши“ Алиловиќ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
25/09/2017 15:15
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43

Потег на финалето: Како Дибиров го „реши“ Алиловиќ

Потег на финалето: Како Дибиров го „реши“ Алиловиќ

Вардар славеше убедливо, а Тимур Дибиров го имаше потегот на големото финале на СЕХА-лигата. Отпорот на Веспрем се кршеше, а со овој прекрасен гол, постигнат речиси од „мртов агол“ рускиот ас донесе прво водство на „вардарци“ од пет гола, само забрзувајќи го одот кон новиот пехар во трибините на „црвено-црните“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.