Потег на финалето: Како Дибиров го „реши“ Алиловиќ

Вардар славеше убедливо, а Тимур Дибиров го имаше потегот на големото финале на СЕХА-лигата. Отпорот на Веспрем се кршеше, а со овој прекрасен гол, постигнат речиси од „мртов агол“ рускиот ас донесе прво водство на „вардарци“ од пет гола, само забрзувајќи го одот кон новиот пехар во трибините на „црвено-црните“.

Се вчитува...