Повеќе од 40.000 Турци со невидено сиртаки го славеа „торпедирањето“ на Олимпијакос (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Повеќе од 40.000 Турци со невидено сиртаки го славеа „торпедирањето“ на Олимпијакос (видео)

Повеќе од 40.000 Турци со невидено сиртаки го славеа „торпедирањето“ на Олимпијакос (видео)

Турците и Грците не се баш најомилени пријатели, па фудбалска Европа стравуваше од пресметката меѓу Бешикташ и Олимпијакос.

Некои претпоставуваа дека се можни и нереди за време на мечот во Истанбул, но ништо од тоа не се случи. На крајот Бешикташ оди понатаму тотално демолирајќи го Олимпијакос со победата од 4-1.

А, големата победа речиси 45.000 навивачи на Бешикташ ја славеа со препознатливото грчко сиртаки…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.