Повредата на Чешковиќ ги „смрзна“ кавадарчани (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/08/2017 18:54
Кошарка
20/08/2017 14:14
Кошарка
19/08/2017 23:06
Кошарка
19/08/2017 22:06

Повредата на Чешковиќ ги „смрзна“ кавадарчани (ФОТО)

Повредата на Чешковиќ ги „смрзна“ кавадарчани (ФОТО)

Кошаркарите на Фени Индустри убедливо загубија со 83-61 на гостувањето против Карпош соколи во 7. коло од плеј-оф Суперлигата на Македонија.

Се чини, поразот на кавадарчани беше навестен уште во 1. минута по тешката повреда на еден од најдобрите кошаркари на Фени, Матија Чешковиќ. Очигледно дека гостинските кошаркари останаа „смрзнати“ по оваа повреда која потоа дополнително им ги отсече крилјата…

povreda

Според последните информации од таборот на Фени индустри се работи за дисторзија, иако во прв момент се стравуваше и дека има скршеница за Чешковиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.