Познат распоредот за Вторите лиги, за сезоната 2017/18: Борец стартува во Валандово - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Познат распоредот за Вторите лиги, за сезоната 2017/18: Борец стартува во Валандово

Познат распоредот за Вторите лиги, за сезоната 2017/18: Борец стартува во Валандово

Со ждрепка во просториите на ФФМ денеска утврден е распоредот на натпреварите во двете Втори лиги, Исток и Запад, за сезоната 2017/2018.

Во Втората лига – Исток амбициозниот Борец Велес својот пат кон прволигашкото друштво ќе го стартува гостувајќи против Победа во Валандово, а интересно ќе биде и во Струмица каде Беласица го пречекува Тиквеш.


raspored Vtora liga Istok

Во Втората лига – Запад, пак, Новаци на домашен терен стартува против Еуромилк, а Македонија ЃП ќе ја пречека екипата на Велазерими.

raspored Vtora liga - Zapad

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.