Познат распоредот за Вторите лиги, за сезоната 2017/18: Борец стартува во Валандово

Со ждрепка во просториите на ФФМ денеска утврден е распоредот на натпреварите во двете Втори лиги, Исток и Запад, за сезоната 2017/2018.

Во Втората лига – Исток амбициозниот Борец Велес својот пат кон прволигашкото друштво ќе го стартува гостувајќи против Победа во Валандово, а интересно ќе биде и во Струмица каде Беласица го пречекува Тиквеш.

raspored Vtora liga Istok

Во Втората лига – Запад, пак, Новаци на домашен терен стартува против Еуромилк, а Македонија ЃП ќе ја пречека екипата на Велазерими.

raspored Vtora liga - Zapad

Се вчитува...