Познати четвртфиналните групи за Купот на Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19
Фудбал
17/08/2017 22:46

Познати четвртфиналните групи за Купот на Македонија

Познати четвртфиналните групи за Купот на Македонија

Во просториите на РФМ денеска беа извлечени двојките за следната фаза од Купот на Македонија во машка конкуренција. Ќе се играат четири четвртфинални турнири, а познати се ривалите.

Во првата група, силите ќе ги одмерат Тинекс Пролет – Металург и Македонија ЃП – Прилеп. На вториот турнир, ќе се сретнат Работнички – Струга и Охрид – Металург 2.

Во третата група ќе се играат дуелите Пелистер – Вардар јуниор, Младост – Еурофарм. Во четвртата група ќе се сретнат Вардар – Борец, и Радовиш – Вардар 2.

Мечевите ќе се играат од 20. до 23. април, освен дуелот на Вардар, кој е одложен за друг термин поради нивниот настап во Лигата на шампионите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.