Познати групите за завршниот Мастерс турнир во Лондон - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Познати групите за завршниот Мастерс турнир во Лондон

Познати групите за завршниот Мастерс турнир во Лондон

Во ждрепката емитувана во денешното утринското шоу на радио Би-би-си, Борис Бексер ги извлече групите за завршниот Мастерс турнир што ќе се одржи од 12 до 19 ноември во Лондон.

Најдобрите осум тенсиери на АТП листата поделени се во две групи кои ги носат имињата на тенските легедни. Во групата „Борис Бекер“ ќе играат: Роџер Федерер, Александар Зверев, Марин Чилиќ и Џек Сок. Во втората група „Пит Сампрас“ се: Рафаел Надал, Доминик Тим, Григор Димитров и Давид Гофан.

Завршниот турнир во Лондон ќе се игра пос системот „секој со секого“, а двајцата првопласирани од двете групи потоа продолжуваат во полуфиналето.

Завршниот тениски турнир ќе се игра во лондонската „О2 Арена“.

grupi london

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.