Претседателот на ПСЖ заминал од „Камп Ноу“ мислејќи дека се пласирале во четвртфиналето на ЛШ! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Претседателот на ПСЖ заминал од „Камп Ноу“ мислејќи дека се пласирале во четвртфиналето на ЛШ!

Претседателот на ПСЖ заминал од „Камп Ноу“ мислејќи дека се пласирале во четвртфиналето на ЛШ!

Француски ПСЖ доживеа вистински дебакл на реванш пресметката од осминафиналето во Лигата на шампионите против Барселона. По оние победнички 4-0 на домашен терен, парижаните загубија со 6-1 во Барселона доживувајќи елиминација.

Деновиве по дуелот се огласи и претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи кој потенцираше дека не треба да се обвинува судијата за оваа бламажа затоа што самите си се виновни.

Сепак, малку кој знаеше дека претседателот на шампионот на Франција, всушност на денот на натпреварот си заминал од „Камп Ноу“ мислејќи дека неговиот ПСЖ е веќе во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Ал-Келаифи ја пропуштил драматичната завршница во Барселона, затоа што во 85. минута од средбата при резултат од 3-1 одлучил заради навремен лет да го напушти стадионот. Срдечно се поздравил со претседателот на Барселона и раководството на Каталонците и заминал среќен за пласманот во четвртфиналето…

3-1

Веднаш, веќе на пат кон аеродром дознал дека ПСЖ загубил со 6-1.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.