Прифатена жалбата на Реал, Начо ќе игра против Селта - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
Фудбал
16/11/2017 15:42

Прифатена жалбата на Реал, Начо ќе игра против Селта

Прифатена жалбата на Реал, Начо ќе игра против Селта

Зинедин Зидан ќе може да смета на услугите на  Начо за вечерашниот натпревар против Селта откако Комисијата за Апелација го поништи жолтиот картон што дефанзивецот го заработи во финишот од последниот дуел со Севилја.

Судијата Малјенко во својот извештај навел дека Начо пожолтел “поради дискусија со противнички фудбалер“, но членовите на „апелација“ ги прифатија аргументите на „кралскиот клуб“. Начо отпатува со остатокот на тимот за Виго во исчекување на одлуката за неговата жалба, па откако истата беше прифатена тој дефинитивно ќе му се стави на располагање на Зидан.

Реал моментно има ист број бодови како и Барселона, но вечерашниот натпревар е заостанат и со него „кралевите“ можат да избијат на првото место на табелата на Примера дивизион. Во последните две кола, на гостувањата против Селта и Малага, Реал треба да освои најмалку четири бода за сигурно да ја освои титулата првак на Шпанија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.