Проблем за ЖРК Вардар: Се повреди Лакабрер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Проблем за ЖРК Вардар: Се повреди Лакабрер

Проблем за ЖРК Вардар: Се повреди Лакабрер

Екипата на ЖРК Вардар се соочува со сериозен проблем на дваесетина дена пред четвртфиналните пресметки од ЛШ откако Александра Лакабрер заработи повреда при настапот за својата репрезентација.

Десниот бек се повреди на половина од полувремето од мечот од „Златната лига“ меѓу Франција и Русија. Според првичните информации од француските медиуми, станува збор за проблем со мускулот на десната нога и Лакабрер сигурно нема да се врати на терените до крајот на натпреварот.

За очекување е француската ракометарка во следните неколку дена да пристигне во Скопје, по што ќе бидат познати повеќе детали околу сериозноста на повредата и должината на паузата.

ЖРК Вардар првиот меч од четвртфиналето од ЛШ против Митјиланд го игра на 9 април, па лекарскиот тим на „црвено-црните“ ќе има дваесетина дена да се обиде да ја оспособи оваа ракометарка за настап.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.