Прв Суперкуп на Македонија во ракомет - Вардар против Работник - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Прв Суперкуп на Македонија во ракомет – Вардар против Работник

Прв Суперкуп на Македонија во ракомет – Вардар против Работник

Ракометната Федерација на Македонија донесе одлука за воведување на меч од Суперкупот на Македонија, во кој честа први во историјата да ги одмерат силите ќе имаат екипите на Вардар и на Работник.

Вообичаено, на овие натпревари се среќаваат шампионите и освојувачите на националните купови, но бидејќи кај нас Вардар ја освои двојната круна, Работник добива шанса да биде дел од Суперкупот како финалист на ланското издание од Купот на Македонија.

Натпреварот е закажан за вторник (12 септември 2017) во 17 часот во салата во СЦ „Јане Сандански”, како увертира за стартот на новата ракометна сезона во Македонија, во која Вардар повторно ќе го прескокне првиот дел поради учеството во СЕХА-лигата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.