Прва плеј-оф победа за Еурофарм Работник - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26

Прва плеј-оф победа за Еурофарм Работник

Прва плеј-оф победа за Еурофарм Работник

Ракометарите на Еурофарм Работник стигнаа до првата своја победа во Плеј-офот од Суперлигата, славејќи на гостувањето против Борец со 26-32 (13-10).

Битолчани до триумфот стигнаа благодарение на далеку поквалитетно одиграното второ полувреме кое пресуди. Откако Борец имаше предност на полувреме од 13-10, во вториот дел ракометарите на Еурофарм заиграа далеку поагресивно во одбраната што за нив донесе плус од девет гола, за конечни 26-32.

Ова е втор натпревар за битолчани во плеј-офот и прва победа. Борец, пак, го запиша и третиот пораз останувајќи на последната позиција во разигрувањето за титулата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.