ПСЖ без четири првотимци му гостува на Анжер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

ПСЖ без четири првотимци му гостува на Анжер

ПСЖ без четири првотимци му гостува на Анжер

Лидерот на табелата во францускиот шампионат, тимот на Пари Сен Жермен денеска (17 часот) му гостува на Анжер, а тренерот Унаи Емери нема да може да смета на четири свои ѕвезди. Бразилецот Нејмар и неговиот сонародник Тијаго Силва се повредени, а Маркињос и Ди Марија се ослободени поради приватни обврски, затоа што очекуваат принови во своите семејства. Но, и без овие асови во тимот, Емери очекува триумф на денешниот дуел.

„Сакаме да ги освоиме трите бода на овој натпревар и максимално се посветени на тоа. Имаме неколку отсуства, но оние фудбалери што ќе добијат шанса очекувам да ги исполнат задачите. Анжер е тим што игра добро на домашен терен, но ПСЖ посакува триумф и ќе сториме за тоа да го оствариме“, изјави тренерот на ПСЖ, Унаи Емери.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.