ПСЖ лесно против Лориен за заборав на кошмарот од „Камп ноу“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
26/04/2017 19:27
Фудбал
26/04/2017 18:36
Фудбал
26/04/2017 18:03
Фудбал
26/04/2017 18:12

ПСЖ лесно против Лориен за заборав на кошмарот од „Камп ноу“

ПСЖ лесно против Лориен за заборав на кошмарот од „Камп ноу“

Фудбалерите на ПСЖ останаа на зборот дека што поскоро ќе го остават зад себе шокантниот пораз од Барселона во ЛШ, па веќе на првиот меч во домашното првенство експресно се вратија на победнички патеки, триумфирајќи на гостувањето против Лориен со 1-2.

Резултатот не е  толку убедлив како играта, ако се знае дека избраниците на Унаи Емери целосно го контролираа мечот, поведоа со головите на Кавани и на Нкунку, а потоа примија по корнер.

При резултат 1-2 ПСЖ целосно ја контролираше играта, промашувајќи уште неколку убави шанси, но најважно за „светците“ е што ги освоија трите бода, па и по ова 29. коло остануваат на три бода заостанување зад лидерот Монако.


Goal Edinson Cavani Lorient 0-1 PSG – 12.03.2017 by esprit-foot


Goal (Cavani E.) Nkunku C (0:2) Lorient vs… by GoalHunter1


Michael Ciani GOAL HD – Lorient 1-2 Paris SG 12… by Delanna-1

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.